תגובות והמלצות:

תגובות לרב המכר סוד הנקודה הטובה עליו מבוססות הסדנאות –

"החיפוש שלנו אחר הטוב הוא בעצם החיפוש של חיינו. בספר הזה ישנו סוד. את הסוד הזה התחיל
לגלות רבי נחמן, ואת הגרסה לעולם המודרני מגלה רן ובר. יש כאן שתי כותרות חדשותיות: האחת
– יש נקודה כזו בתורתנו, השנייה – צריך לקרוא את הספר הזה כדי לגלות אותה…"
צבי יחזקאלי, ערוץ 10

"זו משימה לא פשוטה לגלות ולראות את הטוב הטמון בנו ובאחרים. הספר 'סוד הנקודה הטובה'
מלמד אותנו שזו קודם כול בחירה מודעת שאינה קשורה בהכרח לאמונה. ספר נפלא לרגעים רבים."
אספה פלד, ידיעות אחרונות

"הספר מביא אותנו לפתח מבט חדש על המציאות, מבט שמחזיר אותנו אל האוצרות והאיכויות
שאבדו לנו. הכתיבה הייחודית של רן ובר באה מלב מלא אהבה והשראה, מגיעה לרבדים העדינים
ואל הנימים החבויים של הנפש, ומשיבה להם את מקומם וכבודם הראוי."
הרב מיכי יוספי

"הצלחת לחבר קצוות שונים תוך שמירה על הניגון הפשוט. מומלץ בחום!"
 אליהו שמואלי (החבר ש"בגללו" הספר כמעט לא יצא לאור, ראו בהקדמה)

"..לא יכולתי להפסיק, מדהים, חזק ומהלב״ (רן משה, יד בנימין)

״הספר מאוד יפה, וגם אישתי דלוקה עליו !״ (אריאל, תל אביב)


״קראתי בשבת.ספר מומלץ ביותר!!״ (ג׳ודי, רמת אביב)

"כל החיים אנו מסביב לנקודה הזו. תודה רן גילית לנו אותה בכזה כיף ועומק. חובה לכל מחפש דרך."
(רן שריד, דברי שיר)

״הספר נפלא ומזכך את הנפש ואת הראיה. אני מודה לך מאוד על כתיבתו.״ (ו. , רחובות)

״רן היקר תודה על הספר עזרה ממוקדת ואמיתית , לתרגם את רבנו דבר גדול בקרוב רחוקים״ (טלי, רמת גן)

״כל הכבוד על היצירה הזו!!!! .. הספר נפלא ורצוי שיגיע לכל בית בישראל!״ (אריק בלום)

״..הגיעו השניים [עותקים של הספר]. כבר באותו לילה זללנו אותם מכריכה לכריכה . ואז חזרנו להתחלה. ללמוד מילה מילה. בראוו! תודה נורא ..״ (דבי גולד, ירושלים)

"תורה רפ"ב של רבי נחמן תמיד הייתה "משנה חיים". עכשיו כשרן ובר הפך אותה לפשיטה ונגישה – היא יכולה לשנות חיים גם של רחוקים. תודה לקב"ה שנתן לנו את היכולת לרפא את עצמנו ואת הסביבה ע"י התרופה הכי טבעית בעולם, באישור משרד הבריאות, משרד הדתות ומשרד הפנים: ראיית הטוב. נקודה טובה ועוד נקודה טובה ועוד מעט ואין רשע, התבוננת על מקומו ואיננו." (משה שרון, סופר ומרצה, מודיעין)

"התחלתי לקרוא את הספר והוא מאד נגע לי.. בשיא הכנות- אני חושבת שהספר הוא פצצת אטום שחייבים להפיץ בכל חור! סוד הנקודה הטובה יהפוך את כולנו לאנשים טובים יותר, אוהבים יותר ונאהבים יותר. רן, אשריך שזכית להיות שליח לקרב על ידו את הגאולה בע"ה." (אסתר אביטן)

אהבתי מאוד.התחלתי לקרוא את הספר הוא כתוב בצורה ממש נעימה וברורה, מוגש ומאויר בצורה השווה לכל נפש ולכל גיל.ממליצה בחום (מירב סגל)

״ספר מרתק..ממליצה בחום לכל אדם לקרוא ביו אם הוא חילוני דתי ברסלבר,חבדניק וכו'..ספר זה מביא עימו הרבה סיטואציות כל כך מדוייקות מהחיים ונותן כלים איך להיכנס לתוכנו פנימה להיתחבר לטוב וליצור לנו חיים טובים יותר ולהעביר את זה הלאה..קשה להניח את הספר מהידיים!״ (פרח מלכה)

"רציתי לאמר לך ישר כח גדול.
הספר מיוחד ומתוק ונותן ראיה לתובנות חדשות.
נותן המון.אני לומדת אותו מכל הלב.
תודה לך.
ישר כח.תצליח." (מיכל אברהמוב)

תגובות לסדנאות וטיפול עם מוישי:

״את מוישי אני מכיר מהישיבה שלי, ה' זיכה אותי באדם היקר הזה לעזור לי ולהיות לצדי לאורך כל הדרך.

לפני כחצי שנה, הייתי במצב נפשי מאוד דאוך, היה לי מאוד קשה להתנהל בחיי היום יום שלי. אני זוכר מתי שיתפתי את מוישי בתחושתי ובתסכולי באיזה טיול בתחילת שנה עם הבית ספר.
אני ומוישי הלכנו יחד לאורך כשעה וחצי, ושיתפתי אותו במצבי, ואיך שאני נטול מוטיבציה ובאיזשהו פסימיות.
מוישי לאורך כל הדרך שידר כלפי אמפתיה ואהבה, אני זוכר שאיך עם הזמן שטיפה הוצאתי את רגשותיי שהכחשתי מחשובתיי ההבנה שלי עם עצמי נהייתה יותר ברורה לי.
משהו שאני לא אשכח בחיים מהטיול הזה זה שאני ומוישי בזמן שטיפה שיחתינו נהייתה יותר עם תקווה ושמחה ראינו הגענו לנוף מטורף, נוף ירוק הרים, פשוט מטריף, אני זוכר איך ששם אצל שנינו פתאום נבע איזשהו שמחה פנימית, ובמיוחד נהיה לי פתאום נחת כזה שאי אפשר להסביר(לא אשכח את היום הזה בחיים).

משם ואליך התחלתי בהרפתקאה של הרבה עבודה עצמית והקשבה ולמידה, מוישי נטע בי הרבה כלים להתמודדויות ובעיקר נתן לי להאמין בעצמי ולאהוב את עצמי.

אני מודה לך מוישי על הכל, תודה על הסבלנות מקצוענות הקשבה אמפתיה ואהבה!״

 

״הגענו למוישי לאחר תקופה שהבנו שהבן שלנו לא במצב בריא, היו לכך לא מעט סיבות: מעבר דירה , מעבר למסגרת חדשה , הקורונא שברקע וככל הנראה חרדה חברתית שהתעצמה. 

לאחר המפגש הראשון עם מויישי נפגשנו בפעם הראשונה מזה תקופה ארוכה ממש בחיוך של הבן, כבר שכחנו מציאות בה הוא שמח , ממפגש למפגש חל שיפור וכאמא אני מרגישה שקבלתי שוב את הבן שלי בחזרה. 

אין מילים לתאר את השמחה והנחת שחזרו לחיינו.

מוישי מטפל מוכשר, אכפתי ורגיש ברמות נדירות.

תודה לבורא עולם שזכינו להגיע אליו ואנחנו ממליצים בחום לכל ההורים/האנשים שזקוקים לאיזון וכיוון מחדש בחיים, לכל מי שאבד את דרכו וצריך מלאך עם פנס שיוביל אותו, נשמח גם לתת טלפונים ולהמליץ בחום.

תודה מוישי , המלאך עם הפנס עבורנו 🌺״

״מוישי

לטיפול אצלך הגעתי תוך כדי משבר פיזי שהשבית אותי לזמן ממושך ופינה לי קצת יותר מידי זמן עם עצמי, מה שהוביל לתהיות ומחשבות על שלל דברים בחיי, החל מהצורה בה גדלתי, הבחירות שעשיתי, אלה שאני עושה עכשיו, ועד המקומות בהם למדתי, איפה שאני נמצא כיום, מי שאני חושב שאני היום, האמונה בחיים, באנשים, בעצמי ועוד.

אבוד בין כל המחשבות, כבר לא יודע למה להתייחס, בין אינספור תסכולים, הגעתי אליך. נכנסתי לפגישה הראשונה עם לא מעט חשש, מעט מאוד אמון במה שיכול לקרות ("מה כבר בן אדם יכול להגיד לי שיעזור לי עכשיו") אבל עם הרבה עצב ותסכול ממה שעובר עלי ומחוסר האונים שנובר בתוך ליבי ופוער בו חורים.

את ההקלטה שהקלטתי לעצמי בסוף הפגישה הזאת שמעתי כבר עוד כמה פעמים מאז. אני ממש זוכר את עצמי מדדה בחיוך מהורהר אך מאמין אל מחוץ לחדר עם הקביים, נכנס לרכב, מסדיר את הנשימה, נותן לחיוך זמן להישאר מרוח על הפרצוף שלי עוד קצת ומנסה להקליט את מה שאני מרגיש במילים. אני לא זוכר בדיוק מה היה בפגישה ועל מה דיברנו, אבל יצאתי עם מצב רוח טוב והמון תקווה. תקווה שאפשר, שיכול לקרות משהו, שהדרך למעלה מתחילה מאיפה שאני עומד. בדיוק פה, בתוך הבוץ.

כמובן שלא הרבה השתנה מייד, אבל האמונה והתקווה, שלפני זה היו חלשות מאוד קיבלו אור חדש. זרם חיים עבר בי אחרי זמן רב של אנמיות ואדישות. בלעדיהן הרגשתי קצת מת, בלי כוח לקשיים ולאתגרים הנכונים לי בדרכי. החזרתן אלי ממש החיו אותי.

אחד הדברים שהיו בפגישות הראשונות והולכים איתנו גם עכשיו הוא הניסיון להסתכל על המציאות במבט אחר, להסתכל על המציאות, על מה שעברתי ועל מה שעוד יהיה, כהרפתקה. אני ממש זוכר אותך באחת הפעמים שומע את קשיי, מקשיב, ואז מציע קריאה אחרת למציאות. התחלת לספר את אותם הדברים אבל באור של הרפתקה, של מסע אל הלא נודע, אל המסתורי. זהו לא מבט הנכנע למציאות ומרים ידיים מולה ואף לא בא להילחם איתה, ולנסות לנצח אותה. לדעתי זה מבט שמכניס את התקווה והאמונה, אל תוך המעשה. לא מעט פעמים, גם כשיש לי תקווה ואמונה בחיים ובעצמי זה לא מצליח להיכנס ולהתבטא במעשים שלי, ברגעים הקטנים. מבט כזה שאינו מוותר על הקושי אבל בא אליו עם ציפייה ואמונה, מצליח להחדיר אצלי יותר את התקווה בתוך הרגעים הקשים.

דבר נוסף שהיה מאוד משמעותי לי הוא העבודה והזיהוי של מה מניע אותי, מה אני מחפש ומכך גם מה מפריע לי, מציק לי בשלל רגעים וסיטואציות. ההבנה הזאת של הנקודה שחשובה לי, שאליה אני שואף, שמצליחה להסביר הרבה קשיים ואתגרים, הייתה, כמובן, מגניבה באותו ומאוד משמעותית בהסתכלות רחבה. לאחר מכן נוסף לי שיקול משמעותי ודי מנצח בכל מיני התלבטויות. ברגעים של תסכול ידעתי עם מה אני צריך לעבוד ואת מה לתקן.

אלה רק כמה מהדברים עליהם עבדנו ודיברנו. בזכותך, עתה, אני פוגש את האתגרים שמולי בצורה אחרת, אחרת כלפי עצמי פנימה ואחרת כלפי אחרים בסביבה. בעזרתך, למדתי לראות את היופי של חיי, להודות על כך כל הזמן, לצאת מהמסגרת כשאני צריך את זה, לפרוץ את גבולותיי, לקחת את עצמי לקצה ועוד. תודה על זה..

מיותר לציין שמאוד נהניתי (ועודי נהנה) בפגישות איתך..״